شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 13:36 منتشر شده در مورخ: 1399/12/12 شناسه خبر: 1713209
بورس مثبت شد؛

لغو عرضه اولیه موجب افزایش ۳ هزار واحدی بود/ تزریق پول کارساز بود؟

لغو عرضه اولیه موجب افزایش ۳ هزار واحدی بود/ تزریق پول کارساز بود؟
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۴هزارواحدی روبرو شد و شاخص در ارتفاع یک میلیون و ۱۸۶واحد قرار گرفت و شاخص کل هم‌وزن با افزایش ۰.۰۴درصدی مواجه شد.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۵میلیارد و ۹۳۹میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۵هزار و ۶۲۱میلیارد تومان در بیش از ۷۱۷هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۴هزار و ۶۴۵واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۱۸۶هزار و ۲۸۶واحد قرار گرفت.
 
تزریق پول به بازار تا حدی جواب داد و معاملات امروز بازار سهام با افزایش تقاضا در برخی نمادهای شاخص‌ساز افزایش یافت و همین موضوع شاخص را مثبت کرد. اما از بین رفتن اعتماد به بازار هنوز باعث شده تا خروج پول حقیقی شدت بگیرد و از طرفی حقوقی‌ها نیز در پایان سال در حال خروج پول از بازار سهام هستند و این در حالی است که فروش اوراق دولت نیز بیشتر شده.
 
امروز لغو عرضه اولیه روز چهارشنبه روند بازار سهام را تغییر داد و شاخص کل در چند دقیقه بیش از ۳ هزار واحد رشد کرد و این درحالیست که بازار سهام با فشار عرضه همراه بود و این عرضه‌ها جای خود را به تقاضا در شاخص‌سازان داد.
 
بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های معدنی و صنعتی گل گهر، فولاد مبارکه اصفهان و معدنی و صنعتی چادرملو شد و در مقابل شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی و ایران خودرو با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.
 
شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی مثبت را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۱۲۱۱واحد، کل (هم‌وزن) ۱۸۸واحد، قیمت (هم‌وزن) ۱۲۲واحد، آزاد شناور ۳۳۶۲واحد و شاخص‌های‌‌‌ بازار اول و دوم به ترتیب ۵۵۰۸ و ۲۱۱۶ واحد رشد کردند.
 
فرابورس هم با معامله یک میلیارد و ۱۶۲میلیون ورقه به‌ارزش ۱۲هزار و ۹۸۳میلیارد تومان در ۵۵۲هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۵۴واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۶هزار و ۹۷۹واحد قرار گرفت.
 
در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه و سرمایه‌گذاری صبا تامین شد و در مقابل شرکت‌های بیمه پاسارگاد، ذوب آهن اصفهان و بانک دی بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.
 
انتهای پیام /
https://archive.dana.ir/1713209
ارسال نظر
نظرات