شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 14:25 منتشر شده در مورخ: 1399/12/10 شناسه خبر: 1712513
با افت ۸۶۰۱ واحدی شاخص کل؛

ادامه ریزش‌ بورس/ ارزش معاملات خرد به ۲۲۵۰ میلیارد تومان رسید

ادامه ریزش‌ بورس/ ارزش معاملات خرد به ۲۲۵۰ میلیارد تومان رسید
بازار سهام در ادامه روند ریزشی چند ماه گذشته خودش، امروز باز هم با افت ۸۶۰۱ واحدی شاخص کل مواجه شد و شاخص به ارتفاع یک میلیون و ۱۸۵۰ هزار واحد رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بازار سهام همچنان قصد خروج از مدار قرمز را ندارد و روند ریزشی را ادامه می‌دهد، به طوری که در معاملات امروز یکشنبه با توجه به فشار فروش، بازار  با رکود شدید و کاهش نقدشوندگی مواجه شد.

معامله گران روز جاری در بازار سهام (بورس و فرابورس) بیش از ۷۵۲ هزار معامله انجام دادند و مالکیت حدود ۲ میلیارد و ۶۶۵ میلیون سهم و اوراق مالی را دست به دست کردند.
 
ارزش معاملات امروز بازار سرمایه به بیش از ۹۶۹۷میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات خرد سهام هم حدود ۲۲۵۰ میلیارد تومان بود و حقیقی‌ها بیش از ۳۴۲ میلیارد تومان پول از بازار سهام خارج کردند.
 
 
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با ۸۶۰۱ واحد کاهش در ارتفاع یک میلیون و ۱۸۵ هزار و ۴۰۳ واحد ایستاد. شاخص هم‌وزن هم با ۱۰۲۸ واحد نزول به عدد ۴۳۲ هزار و ۳۷۳ واحد رسید.
 
معامله گران در بورس تهران بیش از ۲ میلیارد سهم و اوراق مالی را با انجام ۶۱۹ هزار معامله و به ارزش ۲۴۷۷ میلیارد تومان را دادوستد کردند.
 
نمادهای فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه گذاری تامین اجتماعی، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، معدنی و صنعتی گل گهر، ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران و معدنی ‌و صنعتی ‌چادرملو بیشترین اثر منفی را بر شاخص داشتند و در مقابل نمادهای فرآوری معدنی اپال کانی پارس با بیشترین اثر مثبت مانع ریزش بیشتر شاخص شد.
 
 
شاخص فرابورس ایران هم با ۶۵ واحد کاهش به ۱۶ هزار و ۹۲۰ واحد رسید.
 
معامله گران امروز در فرابورس بیش از ۶۵۸ میلیون سهم و اوراق مالی را در قالب ۱۳۳ هزار معامله و به ارزش ۷۲۲۰ میلیارد تومان را دادوستد کردند که بخش عمده‌ای از آن (بیش از ۷۰ درصد) مربوط به فروش اوراق مرابحه دولتی است.
 
نمادهای پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس، سرمایه گذاری صبا تامین، سنگ آهن گهرزمین، پتروشیمی تندگویان، اعتباری ملل و شرکت آهن و فولاد ارفع با بیشترین اثر منفی در کاهش شاخص فرابورس بیشترین نقش را داشتند.
 
انتهای پیام
https://archive.dana.ir/1712513
ارسال نظر
نظرات