شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 16:27 منتشر شده در مورخ: 1399/09/10 شناسه خبر: 1672630
سازمان هواشناسی اعلام کرد؛

احتمال لغو پروازها در سه استان با فعالیت سامانه بارشی/ توصیه‌هایی به کشاورزان

احتمال لغو پروازها در سه استان با فعالیت سامانه بارشی/ توصیه‌هایی به کشاورزان
معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: سامانه بارشی جدید فردا از جنوب غرب وارد کشور می‌شود و سبب بارش باران و رعد و برق در استان‌های چهارمحال و بختیاری، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، شمال فارس و غرب خلیج‌فارس می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد اصغری در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: امروز بارش پراکنده در سواحل خزر و استان‌های واقع در البرز مرکزی و زاگرس مرکزی داریم، همچنین باران در جزایر غرب خلیج‌فارس می‌بارد. 

وی افزود: ‌از بعدازظهر فردا 11 آذر سامانه بارشی دیگری از سمت جنوب غرب وارد کشور می‌شود و سبب بارش باران و رعد و برق در استان‌های چهارمحال و بختیاری، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، شمال فارس و غرب خلیج‌فارس می‌شود، همچنین در این مدت در ارتفاعات مناطق مذکور بارش برف و در مناطق مستعد بارش تگرگ خواهیم داشت. 

 

توصیه به کشاورزان و باغداران در چند استان

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: ‌بعدازظهر فردا شدت بارش‌ها در استان کهگیلویه و بویراحمد و روز چهارشنبه شدت بارش‌ها در جنوب لرستان، غرب چهارمحال و بختیاری و شمال‌شرق خوزستان خواهد بود. 

اصغری گفت: از صبح چهارشنبه 12 آذر تا صبح پنج‌شنبه 13 آذر بارش باران و در ارتفاعات بارش برف و تگرگ، در جنوب لرستان، غرب چهارمحال و بختیاری و شمال شرق خوزستان پیش‌بینی می‌شود که احتمال آبگرفتگی معابر، اختلال در تردد جاده‌ای، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، بارش برف در مناطق کوهستانی، مسدود شدن راه‌های روستایی در مناطق برفی و احتمال لغو و تأخیر پروازها وجود دارد.

وی ادامه داد: توصیه می‌شود از استقرار در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها اجتناب شود و خودروها هنگام عبور از مناطق کوهستانی و برفگیر، تجهیزات لازم به همراه داشته باشند، ضمن آنکه صعود به ارتفاعات نیز متوقف شود. 

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی همچنین به باغداران و کشاورزان توصیه کرد مسائلی نظیر زهکشی و پاکسازی مسیر آب باغ‌ها و مزارع با توجه به بارش‌ها، عدم انجام آبیاری، محلول‌پاشی و سمپاشی با توجه به بارش‌ها، انتقال نهاده‌های کشاورزی به مکان‌های مسقف جهت جلوگیری از بروز خسارت حاصل از برف و باران شدید و عدم کشت محصولات پائیزه را در دستورکار قرار دهند.

 

ورود سامانه بارشی دیگری به کشور از بعدازظهر جمعه 14 آذر

اصغری افزود: روز چهارشنبه 12 آذر فعالیت این سامانه بارشی تشدید می‌شود و علاوه بر استان‌هایی که ذکر شد، در استان‌های ایلام، همدان، لرستان، سمنان، اصفهان، قم و خراسان رضوی را دربرمی‌گیرد، البته در استان‌های قزوین،‌ البرز و تهران هم بارش با شدت کمتر داریم.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: روز پنج‌شنبه 13 آذر در استان‌های ساحلی خزر،‌ غرب و جنوب‌غرب کشور، شمال‌شرق و مرکز کشور، همچنین دامنه‌های جنوبی البرز بارش خواهیم داشت. 

وی گفت: بعدازظهر جمعه 14 آذر سامانه بارشی دیگری از سمت جنوب وارد کشور می‌شود و موجب بارندگی در استان‌های بوشهر،‌ فارس و غرب خلیج‌فارس خواهد شد. 

اصغری در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت:‌ آسمان تهران روز آینده قسمتی ابری همراه با غبار صبحگاهی و گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 13 و 4 درجه خواهد بود. 

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت:‌ روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای 30 درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و اردبیل و همدان با کمینه دمای 3 درجه زیر صفر سردترین مراکز استان خواهند بود. 

انتهای پیام

منبع: فارس

 

https://archive.dana.ir/1672630
ارسال نظر
نظرات