شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 15:48 منتشر شده در مورخ: 1399/07/23 شناسه خبر: 1657423
در جریان معاملات امروز؛

افزایش عرضه‌ها شاخص بورس را نزولی کرد/ کاهش 39درصدی حجم معاملات تالار شیشه‌ای

افزایش عرضه‌ها شاخص بورس را نزولی کرد/ کاهش 39درصدی حجم معاملات تالار شیشه‌ای
شاخص کل بورس در جریان معاملات روز جاری با توجه به فشار فروش 19 هزار واحد افت داشت و به یک میلیون و 561 هزار واحد رسید؛ البته حجم معاملات 39درصد کاهش بافت که نشان می‌دهد تمایلی به خرید نیست.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بازار سهام آخرین روز کاری هفته را با توجه به فشار فروش و عرضه‌ها با افت به پایان رساند و قرمز پوش شد. وضعیت بازار نشان می‌دهد همچنان تمایلی به خرید نیست و چرخش نقدینگی در گروه‌ها محسوس است. 

بازار سرمایه امروز مانند چند روز گذشته بازار با فشار فروش آغاز بکار کرد؛ البته در ساعت نخست معاملات شاخص بورس سبز رنگ بود اما در ادامه با افزایش عرضه‌ها و تشکیل صف‌های فروش و افزایش رنگ قرمز در نقشه بازار، شاخص بورس نزولی شد. امروز برای نمادهایی که حتی روز گذشته با صف شدید خرید مواجه بودند، صف فروش سنگین تشکیل شد.

کارشناسان معتقدند هفته آینده که گزارش‌های 6 ماهه شرکت‌ها روز کدال منتشر خواهد شد بازار سهام به سمت تعادل حرکت کند و وضعیت بهتر داشته باشد.
 
براساس این گزارش، شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز با کاهش 18 هزار و 450 واحدی در ایستگاه یک میلیون و 561 هزار و 224 واحد ایستاد. شاخص هم وزن هم با 2451 واحد منفی به عدد 411 هزار و 942 واحد رسید.

ارزش معاملات بورس در روز جاری با انجام یک میلیون و 193 هزار معامله و دادوستد 6 میلیارد و 599 میلیون سهم و اوراق مالی به بیش از 9281 میلیارد تومان رسید.

معامله گران بازار سهام (بورس و فرابورس در روز جاری 8 میلیارد و 490 میلیون سهم و اوراق مالی را به ارزش 12 هزار و 747 میلیارد تومان دادوستد کردند.

ارزش معاملات خرد سهام هم به حدود 11 هزار میلیارد تومان رسید رسید و حقیقی‌ها (با تغییر مالکیت به حقوقی) 264 میلیارد تومان از بازار خارج کردند.
 
تعداد کل معاملات نسبت به روز گذشته 21 درصد افت کرد و به یک میلیون و 945 هزار معامله رسید. حجم و ارزش کل معاملات بازار سرمایه امروز به ترتیب 39 و 19 درصد کاهش یافت.
 
برترین گروه‌‌های صنعتی امروز فرآورده های نفتی و فلزات اساسی بودند و نمادهای فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، معدنی و صنعتی گل گهر و ایران خودرو بیشتر اثر منفی و نمادها  پالایش نفت اصفهان، سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین و پالایش نفت تهران بیشترین اثر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

نمادهای ایران خودرو، بانک تجارت، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، بانک ملت، پالایش نفت اصفهان و بانک صادرات ایران پر بیننده امروز بورس بودند.

بیشترین حجم معاملات هم به نمادهای پالایشگاه اصفهان با 633.5 میلیون سهم، بانک صادرات با 625.6 میلیون سهم، بانک ملت با 403.3 میلیون سهم، بانک پارسیان با 387 میلیون سهم و سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات با  380.7 میلیون سهم تعلق گرفت.

شاخص کل فرابورس هم در جزیان معاملات روز جاری با 198 واحد منفی به 18 هزار و 74 واحد رسید.

معامله گران امروز در فرابورس بیش از یک میلیارد و 891 میلیون سهم و اوراق مالی را در قالب 752 هزار معامله و به ارزش 3466 میلیارد تومان دادوستد کردند.

نمادهای پلیمر آریا ساسول، سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات، سرمایه گذاری صبا تامین، ذوب آهن اصفهان و پتروشمی تندگویان با بیشترین اثر منفی در افت شاخص نقش داشتند و در مقابل نمادهای فرابورس ایران و تولید نیروی برق دماوند با بیشترین اثر مثبت مانع افت شاخص شدند.

نمادهای ذوب آهن اصفهان، پتروشیمی تندگویان، سرمایه گذارس صبا تامین، پلیمر آریا ساسول، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و سرمایه گذاری توسعه و عمران استان کرمان پربیننده‌های امروز فرابورس بودند.

انتهای پیام

https://archive.dana.ir/1657423
ارسال نظر
نظرات