شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 15:32 منتشر شده در مورخ: 1399/06/29 شناسه خبر: 1648654
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی یزد تشریح کرد

جزییات تفاهم نامه 38 طرح جهش تولید در استان یزد

جزییات تفاهم نامه 38 طرح جهش تولید در استان یزد
سید مجتبی حسینی پور جزییات تفاهم نامه تامین مالی 38 طرح جهش تولید استان یزد فی مابین استاندار یزد و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور را تشریح کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛سید مجتبی حسینی پور در گفتگو با خبرنگار یزد رسا، گفت : با تکمیل طرح های جهش تولید در استان یزد که به طور متوسط بالای 75 درصد پیشرفت دارند زمینه اشتغال بیش از 3 هزار و 500 نفر در استان فراهم خواهد شد. 

وی افزود: صنعت و معدن، توسعه اقتصاد دانش بنیان، آب و کشاورزی، گردشگری، انرژی و طرح های تملک دارایی های سرمایه ای از محورهای طرح های جهش تولید دراستان یزد است .

رییس سازمان مدیریت  وبرنامه ریزی پروژه های جهش تولید در استان یزد را شامل 16طرح عمرانی و 22 طرح اقتصادی برشمرد که ازین تعداد 4 طرح تامین برق  8 طرح مرتبط با آبرسانی و احداث تصفیه خانه آب، 2 طرح مرتبط با شبکه گاز 11 طرح مرتبط با احداث واحدهای اقامتی در حوزه میراث فرهنگی ،صنایع دستی و نیز مجتمع خدمات رفاهی بین راهی ،12 طرح بزرگ عمرانی و یک طرح در حوزه علم و فناوری برشمرد.

وی مهمترین این طرح را شامل بهسازی محور یزد- خاتم، باند دوم جاده اردکان- چوپانان، سد مخزنی هرات، احداث آب شیرین کن شهر بافق، جلوگیری از خام فروشی و تکمیل زنجیره فولاد در استان در قالب 4 طرح بزرگ صنعتی، تولید شمش طلا و نقره، توسعه پروژه های مردمی پایگاه اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی استان، تولید انواع پودرهای صنعتی و معدنی، تولید کربن فعال در هرابرجان هرات و نیز کمک به مرمت و تامین زیرساخت کارخانه نوآوری درخشان در راستای گسترش اقتصاد دانش بنیان در استان ذکر کرد.

رییس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی گفت: بر اساس برآوردهای صورت گرفته اجرای کامل این طرح ها در مجموع بیش از 11 هزار و 447 میلیارد تومان به افزایش تولید در استان یزد کمک خواهد کرد.

حسینی پور گفت :منابع مالی برای تمام این 38 پروژه در قالب اعتبارات ملی، استانی، بودجه شرکتهای دولتی، تسهیلات سرمایه در گردش و ثابت از محل منابع داخلی موسسه عامل و سرمایه گذاری بخش خصوصی دیده شده است که در قالب بیش از 980 میلیارد تومان اعتبارات ریالی و بیش از 129 میلیون دلار اعتبارات ارزی تأمین خواهد شد. 

دبیر شورای برنامه ریزی و توسعه استان افزود: 113 میلیارد تومان از مجموع اعتبارات از منابع بودجه عمومی کشور تأمین خواهد شد. و مبلغ 10 میلیارد تومان در قالب کمک های فنی و اعتباری به منظور تأمین یارانه سود تسهیلات در نظر گرفته شده است.

وی تامین مالی از محل تسهیلات سرمایه در گردش و ثابت از محل منابع داخلی موسسه عامل، سرمایه گذاری بخش خصوصی و بودجه شرکت های دولتی را از دیگر محلهای تامین منابع مالی ذکر کرد .

دبیر ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان بهره گیری از توان و ظرفیت بخش خصوصی، استفاده از ظرفیت های شرکت های دانش بنیان، بالفعل نمودن ظرفیت ها و مزیت های مندرج در سند آمایش سرزمین استان و تامین سرمایه در گردش طرح ها و پروژه های صنعتی و معدنی در انتخاب این طرحها برای استان مد نظر قرار گرفته است . 

حسینی پور تکمیل و توسعه واحدهای صنعتی بازسازی و نوسازی واحدهای صنعتی و معدنی با هدف ارتقاء ظرفیت، فناوری و کیفیت تولید توسعه صادرات صنعتی و معدنی و توسعه و تکمیل زنجیره تولید محصولات صنعتی و معدنی از دیگر راهبردهای جهش تولید در استان یزد برشمرد. 

وی پیش بینی تخصیص 100 درصدی اعتبارات کمک های فنی و اعتباری ، پیش بینی کمیته های بررسی و رفع موانع پروژه های مصوب در چارچوب ضوابط و مقررات و قرارگرفتن اولویت پروژه های مصوب در روند تخصیص بودجه از محل اعتبارات استانی و یا شرکت های دولتی را از اقداماتی دانست که سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برای بهره برداری به موقع این پروژه ها در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/

 

 

https://archive.dana.ir/1648654
ارسال نظر
نظرات