شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 15:08 منتشر شده در مورخ: 1399/05/20 شناسه خبر: 1635441
مدیرکل منابع طبیعی سیستان وبلوچستان خبر داد؛

رشد 400درصدی اعتبارات بخش فنی سیستان و بلوچستان/40 میلیون متر مکعب عملیات آبخیزداری انجام شد

رشد 400درصدی اعتبارات بخش فنی سیستان و بلوچستان/40 میلیون متر مکعب عملیات آبخیزداری انجام شد
عبدالباسط پاکزاد گفت: سال گذشته میزان اعتبارات معاونت فنی منابع طبیعی سیستان و بلوچستان 400درصد رشد داشت و 40 میلیون متر مکعب عملیات آبخیزداری انجام شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون، عبدالباسط پاکزاد مدیرکل منابع طبیعی سیستان و بلوچستان، امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت روز خبرنگار در سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد، افزود: سیستان و بلوچستان 135 میلیارد تومان اعتبارات ملی و استانی در سال گذشته داشت که از این میزان 120 میلیارد تومان ملی و 15 میلیارد تومان استانی بوده است.

وی ادامه داد: با این اعتبارات طرح های آبخیزداری زیادی در استان اجرا شد و در حال اجراست که 40 میلیون مترمکعب می تواند به زمینه استحصال آب اضافه کند که در گذشته کل حجم عملیات های انجام شده آبخیزداری در استان 500میلیون متر مکعب بوده است.

به گفته این مقام مسئول، هنگامی که از سیلاب ممانعت شود خسارات پایین دست کاهش می یابد و آب به زیر زمین نفوذ می کند که بهترین محل برای نگه داری آن است و از تبخیر، آلودگی و هدررفت آن جلوگیری می کند.

پاکزاد ادامه داد: معاونت فنی سال گذشته رشد 400 درصدی معادل 30 برابر اعتبارات پنج سال ماقبل از سال 98 را داشته است.

وی ادامه داد: سال 98 سه هزار و 300 هکتار از اراضی بیابانی و کانون های بحران استان مالچ پاشی و پنج هزار هکتار نهال کاری انجام شد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان بیان کرد: سال گذشته 2 هزار و دویست و نه هکتار از اراضی ملی سیستان و بلوچستان در قالب 152پرونده رفع تصرف و به انفال عمومی بازگردانده شد و از ابتدای امسال 174 هکتار از اراضی ملی استان رفع تصرف شده است.

شایان ذکر است؛ در پایان این نشست خبری از خبرنگاران با اهدای لوح سپاس، تجلیل شد.

انتهای پیام/

https://archive.dana.ir/1635441
ارسال نظر
نظرات