شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 11:02 منتشر شده در مورخ: 1399/05/16 شناسه خبر: 1634471
برادر شهید رسانه استان یزد تشریح کرد؛

خاطراتی از شهید "دادرس"؛ خبرنگار یزدی

خاطراتی از شهید "دادرس"؛ خبرنگار یزدی
دادرس گفت: رعایت حق بیت المال از ویژگی‌های منحصر به فرد شهید بود و تمام سعی خود را می‌کرد تا نیروهای ارزشی و کارآمد برای نظام و انقلاب حفظ شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا؛ شهید ناصر دادرس از شهدای رسانه استان یزد است که به عنوان  اولین خبرنگار استان یزد در روزنامه جمهوری اسلامی شناخته می‌شود. وی در 30 مرداد ۱۳۳۹، در شهرستان یزد به دنیا آمد. دوران متوسطه را با تحصیل در هنرستان صنعتی یزد در رشته مکانیک به اتمام رساند. وی در همان دوران تحصیل در هنرستان افزون بر تحصیل و کار فعالیت‌هایی را نیز  در یزد علیه دستگاه خودکامه ستمشاهی انجام می‌داد و اعلامیه‌های امام(ره) را تکثیر و توزیع می‌کرد.

شهید دادرس با پیروزی انقلاب اسلامی در کمیته انقلاب اسلامی (سابق) و به عنوان مسئول کارگزینی کمیته فعالیت می‌کرد و در سال 60 برای هماهنگی میان کمیته تهران و پاسداران مستقر در آبادان به جبهه رفته بود که در غروب اول آبان ماه همین سال با ترکش خمپاره به شهادت رسید.

غلامعلی دادرس برادر شهید در گفتگو با خبرنگار یزد رسا؛ با اشاره به ویژگی‌های اخلاقی این شهید گفت: رعایت حق بیت المال از ویژگی‌های منحصر به فرد او بود و  تمام سعی خود را می‌کرد تا نیروهای ارزشی و کارآمد برای نظام و انقلاب حفظ شوند. 

 

وی در بیان خاطره‌ای از بردار شهید خود از زبان یکی از آشنایان گفت: یکی از دوستان در مراسمی پس از اینکه متوجه شد من بردار شهید دادرس هستم تعریف می‌کرد که قرار بود برای آغاز فعالیت در کمیته محل خود برای انجام مصاحبه به کمیته مرکزی بروم. پس از اینکه مصاحبه توسط شهید به عنوان رئیس کارگزینی انجام شد به من پیشنهاد داد که به جای کمیته محل در همین کمیته مرکزی به مدت دو ماه مشغول شوم و چنانچه رضایت نداشتم به کمیته محل بروم. من نیز این مسئولیت را قبول کردم. یک روز صبح مسئول تدارکات کمیته نامه داد که امروز نوبت شماست تا سرویس بهداشتی‌ها را تمیز کنید از این بابت خیلی ناراحت شدم و  سراسیمه به اتاق شهید رفتم و با تندی به او گفتم که من را در این مرکز نگه داشتید که این کار را انجام دهم، همان موقع شهید دادرس با مسئول تدارکات تماس گرفت که امروز مسئولیت تمیز کردن مسجد با این فرد است و شما اشتباه می‌کنید. بعد از اینکه مسجد را تمیز کردم از روبروی سرویس بهداشتی رد میشدم که متوجه شدم شهید دادرس به جای من، خود در حال تمیز کردن سرویس بهداشتی است.

برادر شهید دادرس ادامه داد: شهید بسیار پاییند به ادای فرایض دینی بود و حتی خمس را که باید سالانه پرداخت کند ماهیانه پرداخت می‌کرد و می‌گفت شاید تا پایان سال زنده نباشم و نتوانم ادای دین کنم که هنوز هم مدارک پرداخت خمس او به صورت ماهانه موجود است.

وی عنوان کرد: شهید دادرس در طول جنگ بارها جهت هماهنگی میان کمیته تهران و پاسداران مستقر در آبادان به جبهه رفت و سرانجام در ۲۸ مهر ۱۳۶۰ جهت مأموریتی به آبادان سفر کرد که این آخرین مأموریت او بود و در غروب جمعه اول آبان ماه سال 60 با اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسید و پس از تشیییع در تهران، پیکر او چند روز بعد به یزد آمد و در خلدبرین یزد به خاک سپرده شد.

انتهای پیام/

 

 

https://archive.dana.ir/1634471
ارسال نظر
نظرات