شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:52 منتشر شده در مورخ: 1399/04/14 شناسه خبر: 1623537
یادداشت؛

فرار از واقعیت به سبک معاون استاندار یزد!

فرار از واقعیت به سبک معاون استاندار یزد!
معاون سیاسی استاندار یزد در حالی به منتقدان برجام حمله کرده که حالا دیگر هر عاقلی می‌داند که وضعیت اقتصادی امروز کشور نتیجه عینی برجام است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از یزدرسا، حجت‌الاسلام سید جواد آیت‌اللهی امام جمعه موقت یزد، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر یزد، نسبت به گرانی‌های افسارگسیخته انتقاد کرد و گفت: «نمی‌توان همه مشکلات اقتصادی را مرتبط با تحریم دانست بلکه بخشی از این گرانی‌ها به سوء مدیریت مسئولان برمی‌گردد.»

سخنان امام جمعه یزد، اما به مزاج معاون سیاسی-امنیتی استاندار یزد خوش نیامد و با واکنش هیجانی او همراه شد. احمد ترحمی معاون سیاسی-امنیتی استاندار یزد در واکنش به حمایت امام جمعه موقت یزد از مردم و انتقاد وی به گرانی‌ها، تلاش کرد منتقدان برجام را عامل گرانی‌ها معرفی کند!

وی در حالی به منتقدان برجام حمله کرده و مضحکانه تلاش کرده آن‌ها را عامل گرانی‌ها بداند که حالا دیگر هر عاقلی می‌داند که وضعیت اقتصادی امروز کشور نتیجه عینی برجام و چندین سال مذاکره دولت روحانی با آمریکا است.

اینکه معاون سیاسی استاندار یزد بعد از این بلایی که دولت متبوعش بر سر مردم آورده، با این شدت تلاش دارد واقعیت‌ها را وارونه جلوه دهد و از اینکه امام جمعه یزد در حمایت از مردم موضع گرفته، تا این حد هیجان‌زده می‌شود، تأسف‌آور است.

اما تأسف‌بارتر جایی است که وقتی حتی خود روحانی هم می‌داند در وضعیت فعلی حرف نزدن از برجام سنگین‌تر است، یک مدیر میانی دولت اینچنین اصرار بر انکار واقعیت‌ها دارد.

حسن روحانی رئیس‌جمهور در جریان مذاکرات هسته‌ای اعلام کرده بود که اختیار تام دارد و مسئولیت مذاکرات با او است. با این وجود اما عملکرد دولت روحانی در هفت سال گذشته و مذاکرات دولت با آمریکا، وضعیت کنونی اقتصادی کشور را به دنبال داشته و به وضوح شکست ایده دولت را برای همگان عیان کرده است.

 

سعید لیلاز عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران چند روز قبل در گفتگویی گفته بود: بنده معتقدم مذاکره با آمریکا نه تنها چیزی به ملت ایران نمی‌دهد بلکه راه دزدی را برای دزدان هموار می‌کند. علت اینکه زمزمه‌هایی برای مذاکره مجدد در حال شنیده شده است این است که لوله‌ای که دزدان تا به حال از آن خورده‌اند در حال خالی شدن است. به طور مثال شاید برخی از آن‌هایی که بچه‌هایشان در کانادا هستند، کارت‌های بانکی‌شان بسته شده و پاسپورت‌هایشان در شرف منقضی شدن است و برخی از آن‌ها به همین واسطه دارند از کوره در می‌روند. ولی کارگر کف خیابان یا کشاورز چیزی گیرش نمی‌آید و این یک توقع نابجا است که خیال کنیم با مذاکره مجدد به طور مثال تورم حل می‌شود.

حمیدرضا زارع

انتهای پیام/

 

https://archive.dana.ir/1623537
ارسال نظر
نظرات