شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 16:42 منتشر شده در مورخ: 1399/04/09 شناسه خبر: 1622149
چالش ده‌های اخیر مردم اکرمیه یزد همچنان ادامه دارد

معضل دریافت سند مالکیت در منطقه اکرمیه یزد

معضل دریافت سند مالکیت در منطقه اکرمیه یزد
مردم منطقه اکرمیه یزد سالهاست که برای دریافت سند درگیر ادعای دو نفر شده‌اند و هنوز راه‌حلی برای رفع این معضل به وجود نیامده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از یزدرسا، اکرمیه روستایی در دل شهر یزد است و مدت‌هاست مردم آن درگیر ادعایی هستند که زندگی آن‌ها را تحت تأثیر قرار داده، ادعای مالکیت دو نفر بر تمام اراضی منطقه که شامل بیش از ۶۰۰ هکتار است.

این روستا با بیش از ۶۰۰ هکتار وسعت در بلوار مدرس یزد واقع‌شده و ازجمله روستاهایی است که مرزی با شهر یزد ندارد و از دهه ۳۰ به‌تدریج به سمت آبادانی رفت.

این منطقه با توجه به شرایط خاصی که داشت، محل مناسبی برای سکونت و کار نبود تا اینکه فردی در دهه 30 به شکلی عمل کرد که این منطقه رونق بگیرد و پس از قطعه‌بندی زمین‌ها و فروش به مردم سبب رونق این منطقه شد.

بعدازآن فرد دیگری اعلام کرد که زمین‌های این منطقه به نام من است و سند آن را نمایان کرد و باعث ایجاد تنشی بین این دو نفر شد و مردم این منطقه هم برای دریافت سند مالکیت با چالش مواجه شدند.

این معضل بین این دو نفر امروز به چالشی برای مردم اکرمیه ایجاد کرده تا به‌راحتی نتوانند اقدام به دریافت سند مالکیت کنند که این مسئله تاکنون هم حل‌نشده و مردم این منطقه با این مشکل روبه‌رو هستند.

 

دریافت سند مالکیت در اکرمیه نیازمند صلح‌نامه است

محمدرضا استادغلامی، رئیس شورای اسلامی روستای اکرمیه یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با اشاره به اینکه مردم منطقه اکرمیه نسبت به مشکل مالکیت این منطقه هیچ‌گونه اطلاعی نداشتند، گفت: مردم با توجه به شرایطی که داشتند اقدام به خرید مسکن یا زمین در منطقه اکرمیه کردند و از این موضوع مطلع نبودند که در زمان دریافت سند با دو نفر مدعی مواجه هستند که سندهای مالکیت این منطقه را دارند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر نفر اول که باعث آبادانی منطقه اکرمیه شد حرفی ندارد ولی نفر دوم که مدعی شده بود به همراه برادرش اعلام کرده‌اند که مردم برای دریافت سند مالکیت باید صلح‌نامه دریافت کنند و بعد اقدامات بعدی را انجام دهند.

استادغلامی با بیان اینکه نامه‌نگاری‌های بسیاری برای رفع مشکل منطقه انجام دادیم که اثرگذار نبود اظهار داشت: با توجه به اینکه این دو برادر نسبت به این منطقه مدعی شده‌اند، حتماً باید برای دریافت سند از وکلای این فرد رضایت کسب کنند.

رئیس شورای اسلامی روستای اکرمیه یزد خاطرنشان کرد: الآن در اداره ثبت برای دادن سند مالکیت مشکلی به وجود آمده و کسانی هم که صلح‌نامه دریافت کرده‌اند نتوانستند سند را اخذ کنند و باید پیگیری شود تا این مشکل حل شود.

انتهای پیام/

https://archive.dana.ir/1622149
ارسال نظر
نظرات