شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 08:30 منتشر شده در مورخ: 1399/03/13 شناسه خبر: 1614572
افشاگری عضو شورای شهر یزد از جو سازی رسانه ها:

مانور رسانه ای مشکوک رسانه های اصلاح طلب در مورد شورای شهر یزد

مانور رسانه ای مشکوک رسانه های اصلاح طلب در مورد شورای شهر یزد
پاکنژاد گفت: این که فقط چند دقیقه بعد از صحبت های یک عضو شورا این صحبت ها تیتر خبری شده و در فضای مجازی منتشر می شود برای هر فردی سوال برانگیز است. واقعا آیا برخی می‌خواهند اصلاح صورت بگیرد یا اینکه می خواهند با برجسته سازی یک خبر و ایجاد جو مانع دیدن برخی دیگر از مسائل شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید محمدعلی پاکنژاد عضو شورای شهر یزد در مصاحبه با خبرنگار یزد رسا در مورد مانور رسانه ای مشکوک در مورد برخی موضوعات گفت: بنده از این‌که نیت برخی افراد برای مطرح کردن ‏و تیترسازی در مورد موضوعاتی مثل بحث لودر، پل و موضوع مغایرتهای مالی چیست واقعاً اطلاعی ندارم، انشالله که نیتشان خیر است. اما طبیعتاً این که فقط چند دقیقه بعد از صحبت های یک عضو شورا و در حالی که جلسه شورا هنوز ادامه دارد، این صحبت ها تیتر خبری شده و در فضای مجازی توسط رسانه هایی که ارتباط نزدیکی با بعضی از اعضای شورا دارند، منتشر می شود برای هر فردی سوال برانگیز است. واقعا آیا برخی می‌خواهند اصلاح صورت بگیرد و کار خیر انجام دهند یا اینکه می خواهند با برجسته سازی یک خبر و ایجاد جو مانع دیدن برخی دیگر از مسائل شوند.

وی گفت: خوشبختانه مراجع نظارتی و قضایی اوضاع و زمان بندی ها وقوع حوادث را رصد می کنند انشالله که آنها بتوانند نیت ها از طرح و مانور بر این موضوع را کشف کنند. انشالله که نیت ها خیر باشد و همه از شائبه هایی که متوجه آن هاست تبرئه شده و اصلاح رویه صورت گیرد. با این وجود فکر می کنم طرح موضوعاتی که قبلاً در شورا مطرح و بررسی  شده و به نتیجه هم رسیده بی مورد باشد.

عضو شورای شهر یزد افزود: مثلا در ماجرای لودر اصلا بحث گم شدن مطرح نبوده، لودر تحویل گرفته نشد و به همین خاطر نیز پول آن باز پس گرفته شد. حتی ظاهراً با حکم مراجع ذیربط خسارت تأخیر هم پرداخت شده است. اگر کسانی باز هم گمان می‌کنند که احقاق حق صورت نگرفته این موضوع قابل پیگیری در مراجع قضایی است. شهرداری می‌تواند علیه شرکتی که لودر را تحویل نداده شکایت کرده و خسارت کامل خود را دریافت کند.

پاکنژاد افزود: در موضوع مغایرت های مالی هم شاهد بداخلاقی از سوی برخی رسانه ها بودیم. مثلاً روزی که دو نفر از اعضای شورای شهر به خاطر توهین به روحانیت جلسه شورا را ترک کردند، برخی ادعا کردند که اینها به خاطر اینکه به موضوع مغایرت ها رسیدگی نشود این کار را انجام داده اند، ولی این ادعا واقعی نبود. ضمناً فردای همان روز کمیسیون بودجه که دست همین  حضرات است مجدداً یک ماه به شهرداری برای تعیین تکلیف مغایرت‌ها مهلت داد که نشان می دهد آنقدرها هم برای این موضوع عجله ندارند.

وی تاکید کرد: شهرداری باید پاسخ بدهد که چرا در تعیین تکلیف موضوع مغایرت ها کوتاهی می کند.

عضو شورای شهر یزد بیان داشت: بعد از ارائه گزارش توسط شهرداری می توان در مورد اقدامات لازم تصمیم گیری کرد اما متاسفانه ما ابتدا موضوع را مطرح می کنیم و آبروی افراد را می بریم و بعد به دنبال مشخص کردن اصل موضوع می رویم.

پاکنژاد عنوان کرد: در مورد پل عابر پیاده گم شده هم عنوانی که مطرح می‌شود جنجالی و مخاطب جذب کن است ولی اینکه می گویند پل عابر پیاده گم شده را نمی فهمم. باید دید چرا شهرداری در ارائه گزارش در این زمینه کوتاهی می‌کند. جالب اینکه گم شدن پل در گزارش تحقیق و تفحص نیامده و به جای آن به صورت شفاهی در صحن علنی شورا مطرح شده است. اگر واقعا چنین اتفاقی افتاده شورا باید راه درست و قانونی برای برخورد با خاطیان را دنبال کند.

انتهای پیام/

 

 

https://archive.dana.ir/1614572
ارسال نظر
نظرات