شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 12:11 منتشر شده در مورخ: 1399/03/07 شناسه خبر: 1613009
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس:

تحریم ناجا از نظر نظام بین‌الملل پذیرفته نیست

تحریم ناجا از نظر نظام بین‌الملل پذیرفته نیست
محمد صالح جوکار گفت: مورد اتهام قرار دادن نیروهای نظامی و امنیتی یک کشور توسط دولتی دیگر محکوم است و اقدام آمریکا در تحریم ناجا از نظر نظام بین الملل پذیرفته نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد صالح جوکار در گفتگو با خبرنگار یزدرسا با اشاره به قرار گرفتن ناجا در لیست تحریم‌های آمریکا گفت: از زمانی که تحریم‌ها شروع شده به بهانه‌های مختلف نهادها، افراد واشخاص سرشناس در ایران مورد تحریم آمریکا قرار می‌گیرند و آمریکایی‌ها با گرفتن ژست حقوق بشری در سطح بین الملل و بهانه‌جویی‌های خاص خودشان، کشورها، دولت‌ها و سازمان‌های دیگر را متهم می‌کنند.

وی ادامه داد: اتهامات وارده از سوی آمریکا به کشورها بیشتر رنگ و لعاب مسائل حقوق بشری دارد و با وجود اینکه دولت آمریکا  ژست حقوق بشری را به خود گرفته است سالیان سال در سطح منطقه ما مردم کشورهای مختلف را مورد تحریم، جنایت و ظلم قرار داده و کشته است و جنایات آمریکا در یمن، فلسطین و ... ناشی از خوی ضد بشری آمریکایی‌ها و اینکه خود را در دنیا برتر می‌دانند است.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس عنوان کرد: آمریکایی‌ها کشورهایی که از نظر سیاسی با آنها مشکل دارد و زیر بار آنها نمی‌رود را مورد اتهام قرار می‌دهند و در حالی که از کشورهایی در خود منطقه مانند عربستان صعودی که یک نظام دیکتاتورانه و پادشاهی وجود دارد و حقوق آزادی و حق رای وجود ندارد حمایت می‌کنند کشورهای دیگر را که از این نظر از آزادی برخوردار هستند را به انحای مختلف و روش‌هایی که خوشان طراحی می‌کنند متهم می‌کنند تا چهره آن کشور، سازمان و دولت  را در دنیا تخریب کرده و سیاه جلوه دهند. 

جوکار افزود: این روش آمریکایی‌هایی است که در تمام حوزه‌های امنیت، دفاعی و پیشرفت ما مانند وزارت دفاع، اطلاعات، ناجا، انرژی اتمی و ... بخواهد با عملیات روانی آنها را در حالت انفعال قرار دهد و این اقدامات آمریکا ناشی از عدم دستیابی به اهداف خود است و قطعا راه به جایی نخواهد برد.

وی با بیان اینکه مورد اتهام قرار دادن نیروهای نظامی،اجتماعی و امنیتی یک کشور توسط دولتی دیگر محکوم است، گفت: اقدام آمریکا در تحریم ناجا از نظر نظام بین الملل پذیرفته نیست و سازمان‌های بین المللی هستند که در این امور تصمیم‌گیری می‌کنند اما به این دلیل که سازمان‌ها و نهادهای بین المللی با سرسپردگی و تبعیت از برخی کشورها مانند آمریکا کارآمدی خود را از دست دادند، آمریکایی‌ها از این خلا استفاده کردند سرخود و با حالت تهاجمی دیگران را مورد متهم می‌کنند که در سطح بین الملل قابل قبول نیست.

انتهای پیام/

 

 

https://archive.dana.ir/1613009
ارسال نظر
نظرات