شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 13:00 منتشر شده در مورخ: 1399/01/20 شناسه خبر: 1597653
علی صالحی زاده؛ فعال حوزه رسانه

نگاه بازار و اصناف به حمایت جدی تر دولت!

علی صالحی زاده فعال حوزه رسانه معتقد است حمایت جدی تر و حضور پررنگ تر دولت در کنار اصناف بدون شک می تواند بر رونق تولید و کسب و کار اثرگذار باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از جهان اصناف ،علی صالحی زاده فعال حوزه رسانه طی یادداشتی به بررسی وضعیت این روزهای بازار و صنوف و دغدغه آنان  پرداخته است . در این یادداشت آمده است:

در روزگار کرونایی یکی از اقشاری که این روزها را بسیار سخت سپری می نماید ، قشر کاسب و اصناف مختلف بازار در سراسر کشور است.
کاسبانی که اقتصاد زندگی شان بسته به میزان فروش محصول و کالایی است که روزانه از مغازه خود کسب می کنند؛ و اگر این حداقل هم نباشد آینده زندگیشان دچار مشکل خواهد شد.

 روزهای انتهایی سال همیشه ایام گرم و رونق بازار است؛ امسال به دلیل حضور نامبارک ویروسی منحوس به نام "کرونا" این مهم اتفاق نیفتاد و بی رونق ترین زمان را برای بازاریانی که امید به فروش شب عید دوخته بودند ، رقم زد.
آغازین روزهای سال و همزمان با سفرهای نوروزی ستاد ملی مقابله با کرونا با اعلام محدودیتهای بهداشتی،  همه را به در خانه ماندن فراخواند و کسبه را به تعطیلی محل کسب خود دعوت نمود .محروم شدن از انجام سفرهای نوروزی و ادامه اروند تعطیلی محل کسب بازاریان، برای روزهای آینده بر نگرانی این قشر افزوده است ؛ هرچند دولت محترم تدابیری برای کمک به این قشر اتخاذ کرده است، اما تصمیم ها نتوانسته از آن طور که باید از نگرانی ها و دغدغه های این قشر بکاهد و و متاسفانه به دلیل برخی خُلف وعده هایی که  از سوی مسئولان دولتی در موارد مشابه صورت گرفته است در بین بسیاری از کسبه اطمینانی به وعده های کرونایی، در حمایت از بازار به ویژه در شاغلان در مشاغل خُرد وجود ندارد


 در این ایام که با مشقت سپری شد برخی از مردم مهربان ایران اسلامی و بازاریانی که صاحب املاک ومجتمع های تجاری در سطح کشور بودند از خیر اجاره بها خود گذاشتند تا هم دست محبت خود را به منظور یاری به مستاجران خود در این کسادی بازار دهند و هم نشان معتبر کاسبان که همان "الکاسب حبیب الله"است را به منصه ظهور بگذارند.


حالا با توجه به روند شیوع این ویروس منحوس و ادامه اجرای توصیه های بهداشتی از سوی نهادهای تصمیم گیر ، نگرانی های فراوانی برای کاسبانی رقم زده است که از آینده صنف خود دورنمایی ندارند.
کم ترین انتظاری که در این شرایط می توان داشت اینست دولت برای رفع نگرانی های افسران جبهه اقتصادی کشور  قدری مقتدر وبا برنامه ورود نماید.  ازاقداماتی که دولت مردان می توانند به این قشر کمک نمایند معافیت از دریافت مالیات فصل اول سال است؛ هرچند سازمان امور مالیاتی طرح حمایتی بخشودگی جریمه های مالیاتی را اعلام نموده است اما اجرای این پیشنهاد می تواند در رفع برخی از نگرانی های این عزیزان کمک نماید.


اعتقاد داریم حمایت جدی تر و حضور پررنگ تر دولت در کنار اصناف بدون شک می تواند بر رونق تولید و کسب و کار اثرگذار باشد.

انتهای پیام/

https://archive.dana.ir/1597653
ارسال نظر
نظرات