شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 10:51 منتشر شده در مورخ: 1399/01/17 شناسه خبر: 1596557
رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد:

سگ‌های ولگرد یزد به دلیل شیوع کرونا امحاء می‌شوند

سگ‌های ولگرد یزد به دلیل شیوع کرونا امحاء می‌شوند
حمیدرضا رحیم‌دل گفت: پیمانکار شهرداری یزد در شهر فعال و مشغول جمع آوری سگ‌های ولگرد است اما با توجه به شیوع کرونا اقدام به امحاء این سگ‌های ولگرد می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، یکی از معضلات شهری یزد که شهروندان بسیاری را به اعتراض و انتقاد وادار کرده و البته بارها از طریق رسانه به گوش مسئولان رسیده، موضوع سگ‌های ولگرد است که در برخی از مناطق یزد، وجود سگ‌های ولگرد به یک دغدغه بزرگ تبدیل شده که جان شهروندان را تهدید می‌کند.

تقریبا دو ماه پیش بود که دو پسر بچه ۸ و ۱۱ ساله، که ظاهرا از زاهدانی‌های مقیم میبد بوده‌اند هنگام جمع آوری ضایعات در محله گود زباله خارج از محل مسکونی در کاشف آباد مورد حمله گله سگ‌های وحشی قرار می گیرند که در این حادثه برادر بزرگتر پا به فرار می گذارد اما برادر ۸ ساله طعمه سگ قرار می گیرد و جانش را از دست می ده، همچنین تقریبا یک سال از مرگ یک پسر بچه افغانی به نام نسیم می‌گذرد که در نزدیکی یکی از مرغداری‌های میبد توسط سگ‌های ولگرد جان خود را از دست داد.

معضلات و مشکلات افزایش جمعیت سگ‌های بدون صاحب شیوع بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان و خطر حمله و گزش، سلب آسایش و آلوده کردن محیط است که لزوم کنترل اصولی این حیوانات را نشان می‌دهد و از آنجا که سگ‌ها دارای قابلیت تولید مثل بالا هستند، عدم نظارت در کنترل جمعیت سگ‌ها و اجرا نشدن برنامه‌های کنترلی موجب می‌شود به سرعت جمعیت این حیوانات افزایش یافته و مخاطرات زیادی را برای شهروندان به همراه داشته باشند.

حمیدرضا رحیم‌دل در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در خصوص جمع‌آوری سگ‌های ولگرد در یزد گفت: پیمانکار شهرداری در شهر فعال و مشغول جمع آوری سگ‌های ولگرد است اما با توجه به شیوع کرونا اقدام به امحاء سگ‌های ولگرد می‌شود.

وی ادامه داد: پیش از این پس از جمع آوری سگ‌های ولگرد به تفکیک نژادهای مفید از غیرمفید آن پرداخته می‌شد و پس از جداسازی، سگ‌های بیمار امحاء می‌شدند اما با توجه به شرایط کنونی و شیوع کرونا ریسک نگهداری این سگ‌ها بالا است و سگ‌های جمع آوری شده امحا می‌شوند.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد با بیان اینکه درخواست‌های مردمی در خصوص جمع آوری سگ‌های ولگرد نسبت به گذشته کم شده است، عنوان کرد: بیرون نیامدن شهروندان از خانه برای پیشگیری از شیوع کرونا و یا کم بودن غذا در سطح شهر برای سگ‌های ولگرد و در نتیجه کمتر دیده شدن آنها در سطح شهر می‌تواند دلایل کاهش درخواست‌های مردمی به مرکز پیام شهرداری برای جمع‌آوری سگ‌ها باشد.

انتهای پیام/

 

https://archive.dana.ir/1596557
ارسال نظر
نظرات
گلان
1399/01/18 - 20:50
پاسخ
آره هرجا کم میارید، مخلوق خدا را بکشید تا ببینید طبیعت چطور جوابتون رو میده!! هر روز بدبخت‌تر و بیچاره‌تر از دیروز می شویم. این چه استدلالی است؟! پس اگر این طور است، یکباره مثل کرۀ شمالی انسانهای مبتلا به کرونا را هم بکشید تا زنجیره قطع شود!!! این که نشد! چه کسی گفته سگ ناقل کروناست؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!
rateup 0
ratedown 0
ارسال نظر
شکوفه حسینی
1399/01/21 - 00:58
پاسخ
باسلام.همشهریان عزیز بنده خود ساکن یزد هستم بیایید درست ومنطقی تصمیم بگیریم و صحبت کنیم.زندگی انسان کنار حیواناتی چون سگ کار درستی نیست.مخصوصا اینکه آن سگ بلاصاحب باشد و واکسینه نشده باشد.الان در هر کوچه یزد بروی چندین سگ وجود دارد و دلیلش همین حرفا ها و نظرات ماها است که شهرداری به دلیل هم نظر نبودن مردم سگ هارا جمع آوری نکرده لطفا اکنون که در حال جمع آوری این حیوانات است که ما شبها تا صبح از صدای این حیوانات خواب نداریم و روزها از ترس وجودشان میترسیم کودکانمان بیایند بیرون بیایید و از شهرداری حمایت کنیم و خود را درگیر خرافه های بعضی از افراد سود جو،بی منطق و غرب گرا نکنیم.ما آزاد هستیم نباید به دلیل ترس از حمله سگ همیشه وحشت داشته باشیم.چرا بعضی متوجه نیستند؟الان که شهرداری متوجه شده لطفا حرفای بی انتها و بی منطق نزنید.باتشکر
rateup 0
ratedown 0
ارسال نظر