شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 10:15 منتشر شده در مورخ: 1399/01/17 شناسه خبر: 1596521
کارشناس مسائل غرب آسیا:

تحرکات اخیر آمریکا در عراق نوعی عملیات روانی و رسانه‌ای است

تحرکات اخیر آمریکا در عراق نوعی عملیات روانی و رسانه‌ای است
سیدرضا صدرالحسینی تحرکات اخیر آمریکا در عراق را عملیات روانی و رسانه‌ای دانست و گفت: آمریکایی‌ها به دنبال ایجاد ترس در مردم و مسئولین عراق هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، سیدرضا صدرالحسینی کارشناس مسائل غرب آسیا در گفتگو با خبرنگار یزدرسا با اشاره به تحرکات آمریکایی‌ها در عراق و رخدادهای اخیر این کشور، گفت: هدف آمریکایی‌ها از این اقدامات، ایجاد ترس در بین مردم و مسئولین و تصمیم‌سازان در نهادهای دولتی و پارلمانی عراق است.

وی افزود: آمریکایی‌ها همچنین به دنبال این هستند تا فضایی را برای فعالیت‌های بیشتر جریان‌های همسو با خودشان در عراق فراهم کنند.

کارشناس مسائل غرب آسیا با اشاره به مصوبه چندی قبل پارلمان عراق، جهت خروج نیروهای آمریکا از این کشور، عنوان کرد: خروج تعدادی از نیروهای متجاوز آمریکایی از عراق را باید گام نخست جهت اجرایی شدن مصوبه پارلمان عراق مبنی بر خروج کامل آمریکایی‌ها دانست.

صدرالحسینی خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها از یک طرف به دنبال جبران شکست‌های پی در پی خود در منطقه هستند و از طرف دیگر با توجه به نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری در این کشور، با این دست اقدامات اهداف انتخاباتی را دنبال می‌کنند.

وی تحرکات آمریکایی‌ها در عراق را نوعی عملیات روانی و رسانه‌ای دانست و عنوان کرد: آمریکایی‌ها سه سال در عراق به طور مستمر حضور داشتند، اما آن زمان و در شرایطی که بین عراقی‌ها هیچگاه انسجام کنونی وجود نداشت در نهایت آن‌ها نیروهای آمریکایی را از کشورشان اخراج کردند، امروز و با وضعیت بهتری که عراق دارد و با توجه به حضور فعال حشدالشعبی و تجربه این گروه، آمریکا توان کودتا در عراق را نخواهد داشت.

انتهای پیام/

 

https://archive.dana.ir/1596521
ارسال نظر
نظرات