شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 15:32 منتشر شده در مورخ: 1399/01/16 شناسه خبر: 1596346
مدیرعامل خانه فرهنگ صدوقی خبر داد

توزیع 9هزار بسته حفاظتی-بهداشتی جهت مقابله با کرونا در یزد

توزیع 9هزار بسته حفاظتی-بهداشتی جهت مقابله با کرونا در یزد
محمد صدوقی گفت: 10 هزار بسته حفاظتی-بهداشتی تهیه شد که با استفاده از نیروهای مردمی و نقطه‌گذاری که اداره بهداشت کرده بود، 9 هزار عدد آن‌ توزیع شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از یزدرسا، حجت‌الاسلام محمد صدوقی مدیرعامل خانه فرهنگ صدوقی، پیش از ظهر امروز در نشستی با خبرنگاران و اصحاب رسانه گفت: بیماری کرونا خیلی ناخوانده بود و طبیعی بود که کشور آمادگی چنین مسئله‌ای را نداشته باشد لذا مشخص بود که با کمبود تجهیزات مواجه خواهیم شد؛ بر همین اساس، جهت مقابله با این ویروس، به فکر کمک گرفتن از برخی از دوستان و خیرین افتادیم.

وی افزود: در گام اول نامه‌ای را خطاب به دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی زدیم و از آن‌ها خواستیم که نیازهایشان را اعلام کنند؛ در گام بعدی نامه‌ای را خطاب به دادستان زدیم و از آنجایی که یک اقدام عمومی می‌خواستیم انجام دهیم از آن‌ها کسب اجازه کردیم و همچنین درخواست کردیم که بر این کار ما نظارت کنند.

صدوقی تأکید کرد: ما عمدا این اقدام را اعلام عمومی کردیم چرا که با این کار هدفی را دنبال می کردیم و هدف‌مان هم این بود که جامعه یاد بگیرد که در مواقع بحرانی باید به کمک هم بیاییم.

وی با بیان اینکه بالغ بر یک و نیم میلیارد هزینه شد، اظهار داشت: مرحله اول نیازهای دانشگاه مانند ماسک و مواد ضدعفونی خریداری شد و البته این پروسه خیلی زود انجام شد.

مدیرعامل خانه فرهنگ صدوقی بیان کرد: بیشتر مواد لازم به جز ماسک در خود یزد بود و هر آن چیزی که در یزد موجود بود، بدون هیچ مشکلی و حتی کمتر از قیمت قبل از کرونا به ما دادند اما تهیه ماسک خیلی مشکل بود چون وارد بازار سیاه شده بود.

توزیع 9هزار بسته بهداشتی جهت مقابله با کرونا

صدوقی خاطرنشان کرد: بعد از تأمین نیازهای حوزه درمان، با مسئولین دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی جلسه‌ای داشتیم و آن‌ها اعلام کردند دیگر در حوزه درمان نیازی نیست و باید وارد حوزه بهداشتی و پیشگیری شویم.

وی با بیان اینکه ما به تجهیز خانه‌های بهداشت و هلال احمر پرداختیم، اضافه کرد: 10 هزار بسته حفاظتی-بهداشتی تهیه شد که با استفاده از نیروهای مردمی و نقطه‌گذاری که اداره بهداشت کرده بود، 9 هزار تای آن‌ها توزیع شد و در دسترس مردم قرار گرفت.

مدیرعامل خانه فرهنگ صدوقی ادامه داد: حدود 5 هزار بسته معیشتی طی دو مرحله تهیه شد و از طریق هیأت عزاداری، پایگاه‌های بسیج و مؤسسات خیریه مجوزدار توزیع شد.

صدوقی با بیان اینکه سعی کردیم ابعاد مختلف کرونا را در نظر بگیریم، یادآور شد: ابعاد اجتماعی کرونا نیز برایمان مهم بود و با توجه به اینکه ماندن در خانه ممکن است در زمینه‌های مختلف مشکلاتی را ایجاد کند انجمن روانشناسان نیز اعلام آمادگی کردند تا در این زمینه کمک کنند لذا ما بستری را فراهم کردیم تا مردم بتوانند روزانه تماس بگیرند و مشکلات شان را در میان بگذارند.

وی تصریح کرد: با گذشت زمان ابعاد مختلف ناشی از شیوع کرونا خود را نشان داد که یکی از آن‌ها مربوط به اشتغال می‌شود و برخی بخاطر این شرایط دچار مشکل شدند، بر همین اساس با برخی از خیرین در حال بررسی هستیم تا صنف‌های آسیب‌دیده را شناسایی کنیم و وام‌هایی را متناسب با شغل‌های مختلف پرداخت کنیم.

مدیرعامل خانه فرهنگ صدوقی ادامه داد: برای این مهم با برخی از خیرین صحبت کردیم تا تا حساب‌هایشان را در بانک‌هایی مانند رسالت و مهر ایران ایجاد کنند و این بانک‌ها بر اساس میزان کارکرد حساب وام پرداخت کنند.

صدوقی گفت: ما باید پولی که از مردم گرفته‌ایم را به مردم اعلام می‌کردیم که کجا هزینه می‌کنیم لذا گزارش‌ها را به مردم داده‌ایم و خواهیم داد.

وی اظهار داشت: درست است که سیطره اصلی فعالیت‌های ما شهرستان یزد است اما به شهرستان‌های دیگر را هم کمک کرده‌ایم و به جز بیمارستان اردکان و بافق به همه بیمارستان‌های استان کمک کرده‌ایم

انتهای پیام/

 

https://archive.dana.ir/1596346
ارسال نظر
نظرات