شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 10:13 منتشر شده در مورخ: 1399/01/13 شناسه خبر: 1595557
رئیس اتاق اصناف یزد خبر داد

تعطیلی 90 درصد اصناف یزد برای مقابله با کرونا/ لزوم توجه دولت به مطالبات اصناف

تعطیلی 90 درصد اصناف یزد برای مقابله با کرونا/ لزوم توجه دولت به مطالبات اصناف
حسنی رییس اتاق اصناف مرکز استان یزد عنوان کرد: با تعطیل شدن مغازه‌ها علاوه بر اینکه کسبه درآمدی ندارند هزینه‌های در خانه ماندن نیز به هزینه‌های آنها اضافه شده است بنابراین کسبه مطالباتی دارند و از دولت انتظار می‌رود این مطالبات را مدنظر قرار دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا حسنی در گفتگو با خبرنگار یزد رسا، با اشاره به کمک‌ نیم میلیاردی اصناف و بازاریان یزدی در تامین تجهیزات پزشکی جهت درمان بیماران کرونایی گفت: کسبه یزدی با وجود ضرر و زیان‌هایی که در پی تعطیلی واحدهای خود برای پیشگیری از شیوع کرونا متحمل شدند دولت را تنها نگذاشتند و در این بحران برای تامین تجهیزات پزشکی به کمک دولت آمدند.

وی ادامه داد: اصناف و بازاریان یزدی همانگونه که در این شرایط بحرانی و برای مقابله با کرونا به دولت کمک کردند از دولت نیز انتظار دارند که پس از خروج از این بحران به مطالبات کسبه و بازاریان توجه ویژه داشته باشد و به هر صورت ممکن به اصناف کمک کند.

رییس اتاق اصناف مرکز استان یزد عنوان کرد: اکثر کسبه در طول سال در انتظار شب عید هستند و یکی دو ماه مانده به پایان سال اقدام به خرید اجناس مورد نیاز خود می‌کنند تا شاید بتوانند در شب عید فروشی داشته و در آمدی کسب کنند و اکثرا برای تهیه این اجناس چک می‌پردازند تا پس از فروش اجناس، چک‌ها را وصول کنند اما متاسفانه با شیوع کرونا از چند روز مانده به عید مغازه‌ها تعطیل شدند و کسبه بسیار متضرر شدند.

حسنی افزود: با تعطیل شدن مغازه‌ها علاوه بر اینکه کسبه درآمدی ندارند هزینه‌های در خانه ماندن نیز به هزینه‌های آنها اضافه شده است بنابراین کسبه مطالباتی دارند و از دولت انتظار می‌رود معافیت مالیات سال 98 و 99 در طول بحران، معافیت پرداخت هزینه آب و برق و ... در طول بحران و معافیت پرداخت حق بیمه کارفرمایی و بیمه کارگری را در این زمان بحران مدنظر قرار دهد.

وی افزود: متاسفانه تعدای کسبه خرد در بازار وجود داشتند که درآمد روزانه آنها تنها برای تامین مایحتاج آنها در همان روز  صرف می‌شد و پس اندازی برای فردای خود نداشتند بنابراین از دولت انتطار می‌رود حتما آنها را از طریق کمیته امداد و یا دیگر دستگاه‌ها حمایتی مورد حمایت قرار دهد همچنین دیگر کسبه‌ای که متضرر و دچار مشکل شدند نیز از طریق ارائه تسهیلات بانکی کم بهره مورد حمایت قرار دهد تا بتوانند از پس مشکلات خود برآیند.

رییس اتاق اصناف مرکز استان یزد عنوان کرد: در حال حاضر بیش از 90 درصد اصناف یزد به دلیل مقابله با کرونا و پیشگیری از شیوع آن تعطیل هستند و کمتر از 10 درصد از اصنافی که مجوز فعالیت دارند نیز به تامین نیازهای اساسی و ارزاق عمومی مردم می‌پردازند.

انتهای پیام/

 

https://archive.dana.ir/1595557
ارسال نظر
نظرات