شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 12:56 منتشر شده در مورخ: 1398/11/28 شناسه خبر: 1582821
کارشناس مسائل غرب آسیا:

سرنوشت آینده منطقه را ملت‌ها رقم می‌زنند/ عزم مردم منطقه بر خروج آمریکا است

سرنوشت آینده منطقه را ملت‌ها رقم می‌زنند/ عزم مردم منطقه بر خروج آمریکا است
سیدرضا صدرالحسینی با بیان اینکه سرنوشت آینده منطقه را ملت‌ها رقم می‌زنند اظهار داشت: آمریکایی‌ها مجبور به خروج از منطقه هستند و این تصمیم مردم منطقه است و در یک فاصله زمانی اجرا می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، سیدرضا صدرالحسینی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا پیرامون وضعیت آینده منطقه و به ویژه شرایط حاکم بر عراق، گفت: آینده منطقه غرب آسیا بر عهده ملت‌های منطقه و مقاومت خواهد بود و آن‌ها هستند که سرنوشت منطقه را رقم می‌زنند.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها مجبور به خروج از منطقه هستند و این موضوع چیزی نیست که با تغییر نخست‌وزیری این شخص و آن شخص تغییر کند، این تصمیم مردم منطقه است و در یک فاصله زمانی اجرا می‌شود.

کارشناس مسائل غرب آسیا به نخست‌وزیر جدید عراق اشاره کرد و افزود: از آنجایی که علاوی حمایت تقریبا همه‌جانبه گروه‌ها و جریان‌های سیاسی تأثیرگذار در عراق را دارد، به نظر می‌رسد بتواند در زمان کوتاهی دولت خود را تشکیل دهد و مشکلات اجتماعی و اقتصادی مردم را حل کند، البته قرار نیست در فاصله‌ای خیلی کوتاه مشکلات اقتصادی و اجتماعی مردم عراق حل شود، چرا که ریشه مشکلات کنونی عراق به بیش از چهار دهه قبل و به زمان صدام حسین بر‌می‌گردد.

صدرالحسینی با اشاره به اینکه بعد از نخست‌وزیری علاوی بخش قابل توجهی از جمعیت حاضر در خیابان‌های عراق کاهش یافت، عنوان کرد: اما باز هم تعدادی از عراقی‌ها در خیابان‌ها ماندند که این نشان می‌دهد که جریانی سیاسی خارج از قدرت عراق با پشتوانه آمریکایی می‌خواهد همچنان به اعتراضات در عراق ادامه بدهد؛ در واقع بخش قابل توجهی از حضور مردم عراق در خیابان‌ها مسئله‌ای سیاسی است و به تحریک آمریکایی‌ها مربوط می‌شود.

وی با بیان اینکه نخست‌وزیر جدید عراق با جبهه مقاومت هیچ مشکلی نخواهد داشت، بیان کرد: انتظار می‌رود با توجه به سوابق علاوی، حتی روابط جمهوری‌اسلامی ایران و عراق نیز مستحکم‌تر شود.

کارشناس مسائل غرب آسیا با تأکید بر لزوم خروج هرچه سریعتر نیروهای آمریکایی از منطقه و از عراق، گفت: ادامه حضور آمریکا در عراق موجب افزایش دخالت ایالات متحده در حوزه‌های اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی می‌شود و استقلال عراق را زیرسئوال می‌برد.

انتهای پیام/

 

https://archive.dana.ir/1582821
ارسال نظر
نظرات