شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 15:47 منتشر شده در مورخ: 1398/11/25 شناسه خبر: 1582151
آیت‌الله سیدجواد آیت‌اللهی در خطبه‌های نمازجمعه یزد:

شرکت در انتخابات به معنای نادیده گرفتن مشکلات نیست

شرکت در انتخابات به معنای نادیده گرفتن مشکلات نیست
امام جمعه موقت یزد گفت: مردم باید از فرصت حضور در انتخابات در راستای تعیین سرنوشت خود و آینده کشور به خوبی استفاده کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از یزدرسا، آیت‌الله سید جواد آیت‌اللهی امام جمعه موقت یزد با تاکید بر حضور گسترده و آگاهانه مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مردم باید از فرصت حضور در انتخابات در راستای تعیین سرنوشت خود و آینده کشور به خوبی استفاده کنند.

وی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته یزد ادامه داد: همه مردم باید به بررسی دقیق اهداف، برنامه‌ها و ویژگی‌های نامزدهای انتخابات اهتمام داشته باشند تا بتوانند فرد اصلح را انتخاب کنند.

آیت اللهی افزود: حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری در سخنان خود بارها به ویژگی‌های «اصلح» اشاره کرده اند؛ مردم باید خصوصیات و وضعیت نامزدها را بررسی کنند و با در نظر گرفتن مصالح نظام در انتخابات شرکت کنند.

امام جمعه موقت یزد با یادآوری این نکته که شورای نگهبان کف صلاحیت‌ها را در نظر می‌گیرد تصریح کرد: اصلح کسی است که مردمدار، ولایت محور، دشمن ستیز و خدمتگزار نظام باشد و به تکالیف خود نسبت به جامعه و مردم وفادار و پایبند باشد.

وی با تاکید بر اهمیت مشارکت بالا در انتخابات از یک‌سو و انتخاب نامزدهای اصلح از سوی دیگر خاطرنشان کرد: دشمنان و استکبار جهانی انتخابات پیش رو را به دقت زیر نظر دارند؛ بنابراین همه کسانی که به اسلام و انقلاب و آینده کشور دلبستگی دارند، باید انتخابات را بیش از پیش جدی بگیرند. کشور به مجلس انقلابی نیاز دارد.

امام جمعه موقت یزد تصریح کرد: شرکت درانتخابات به معنای رضایت از وضع موجود و نادیده گرفتن مشکلات نیست؛ ما مخالف دهن کجی به احکام اسلام، تبعیض، مفاسد اقتصادی، رانت خواری و دروغ هستیم و اعتراض خود را بارها اعلام کرده ایم اما چون در انتخابات پای اسلام و انقلاب و امنیت کشور در میان است به پای صندوق های رای می آییم.

وی گفت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرموده اند، هرکس به ایران علاقه دارد در انتخابات شرکت کند.

امام جمعه موقت یزد در  بخش دیگری از سخنان خود چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی را گرامی داشت و از حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن قدردانی کرد.

وی خاطرنشان کرد: مردم در راهپیمایی ٢٢بهمن سنگ تمام گذاشتند و اینک نوبت مسئولان است که با تمام وجود در خدمت باشند.

وی همچنین فرا رسیدن میلاد مبارک حضرت فاطمه(س) را تبریک گفت و بر اهمیت شناخت آن حضرت و الگوگیری از ایشان تاکید کرد.

انتهای پیام/

https://archive.dana.ir/1582151
ارسال نظر
نظرات