گروه : بین الملل
هدف ما تمدید کوتاه‌مدت تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران نیست
بغداد نیز مانند تهران، از آمریکا و ترامپ شکایت کند
تعهد قوی 3 کشور به حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه

رایزنی هیأت حماس با سفیر ایران در لبنان؛ تأکید بر رد «الحاق»

هیأت حماس و سفیر ایران در لبنان به رایزنی درباره آخرین تحولات فلسطین پرداختند و بر مردود دانستن طرح اشغال اراضی کرانه باختری تأکید کردند.

پوتین، پیروز همه‌پرسی در روسیه شد/ احتمال تداوم ریاست جمهوری تا سال 2036

با شمارش 90 درصد از آراء همه‌پرسی مربوط به تغییر قانون اساسی روسیه، اکثریت مردم این کشور با فراهم آمدن زمینه برای ادامه ریاست‌جمهوری «ولادیمیر پوتین» تا سال 2036 موافقت کردند.
در دیدار با فرماندهان حشدالشعبی

نخست وزیر عراق بر نقش حشدالشعبی در مبارزه با تروریسم تاکید کرد

«مصطفی الکاظمی» در دیدار با فرماندهان حشدالشعبی و دستگاه مبارزه با تروریسم عراق بر نقش آنها در نابودی تروریسم تاکید کرد.
در اتریش

برایان هوک با مدیرکل آژانس اتمی درباره ایران گفت‌وگو کرد

دفتر سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که نماینده ویژه این کشور در امور ایران در سفر به پایتخت اتریش با مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی دیدار و با وی در مورد ایران رایزنی کرد.
روز چهارشنبه مدعی شد

اظهارات ضد ایرانی فرزند شاه سعودی

معاون وزیر دفاع عربستان سعودی روز چهارشنبه در سخنانی خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در شورای امنیت سازمان ملل شد.
موسوی:

"گزینه نظامی روی میز" گزینه کپک زده ای که سالها روی میز روسای جمهور متوهم آمریکا خاک می خورد

سخنگوی وزارت خارجه ایران خطاب به برایان هوک گفت: گزینه نظامی روی میز آمریکایی ها گزینه کپک زده ای است که سال هاست روی میز روسای جمهور متوهم آمریکا خاک می خورد.

دیدار نماینده آمریکا در امور ایران با مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران پس از پایان سفر خود به خاورمیانه، در وین با مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دیدار و در خصوص مسائل مربوط به ایران با وی گفتگو کرد.

شورای امنیت قطعنامه توقف درگیری‌ها در شرایط کرونا را تصویب کرد

شورای امنیت سازمان ملل متحد قطعنامه‌ای را به تصویب رساند که خواستار توقف درگیری‌ها در بحبوحه شیوع بیماری کرونا است.

تظاهرات در شرق سوریه علیه شبه نظامیان تحت حمایت آمریکا

اهالی استان الحسکه در شمال شرق سوریه در محکومیت غارتگری شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» تظاهرات کردند.
ظریف:

صلح در سوریه حاصل خواهد شد

وزیر خارجه کشورمان اعلام کرد که در نشست مجازی آستانه طرفین بر ادامه همکاری‌ها برای کاهش تنش در سوریه و تسهیل کمکهای بشردوستانه تاکید کردند.
موسوی:

حقوق بشر صرفا ابزاری در خدمت امیال شیطانی آمریکا است

سخنگوی وزارت خارجه حقوق بشر را صرفا ابزاری در خدمت امیال شیطانی آمریکا خواند و نه یک نگرانی صادقانه و گفت: همین منطق است که مدت‌هاست آمریکا را به متحدی برای دیکتاتورها، قصابان و افراط گرایان تبدیل کرده است.
اتحادیه اروپا:

پکن از محدود کردن استقلال هنگ کنگ خودداری کند

علیرغم هشدارهای پکن در خصوص هرگونه مداخله خارجی، اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای ضمن ابراز نگرانی از تصویب قانون امنیت ملی هنگ کنگ از پکن خواست از محدود کردن استقلال این منطقه دوری کند.
کارشناس مسائل سیاسی و حوزه بین‌الملل:

سیاهه‌‌ جنایات آمریکا، مالامال از تناقضات حقوق بشری است/ عده‌ای در داخل کماکان خائنانه دم از مذاکره می‌زنند

سیدعلی سلیلی با بیان اینکه از زمان شکل‌گیری انقلاب تا کنون، سیاهه‌‌ی جنایات آمریکا، مالامال از تناقضات حقوق بشری است؛ گفت: حقوق بشر آمریکایی یک حقوق بشر دروغین جعلی طرفدار ظلم است که متاسفانه عده‌ای در درون کشور، چشم را به روی به همه این خیانت‌ها بسته‌اند و کماکان خائنانه دم از مذاکره می‌زنند.

دولت ترامپ داروهای ضد کرونای جهان را در آمریکا احتکار کرد

آمریکا تقریبا کل عرضه 3 ماه آینده "رِمدِسیوِر" داروی کروناویروس را برای خود احتکار کرده است. دولت ترامپ 500000 دوز بعدی این داروی ضد ویروس را از تولیدکننده گیلاد خریده و چیزی برای جهان باقی نگذاشته است.
عضو ستاد کرونای آمریکا هشدارداد؛

ابتلای روزانه 100 هزار نفر به کرونا در آمریکا

آنتونی فوسی مدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی انستیتوی ملی بهداشت آمریکا طی هشداری جدی به قانونگذاران کَپیتال هیل به آنها گفت که از افزایش روزانه موارد جدید کروناویروس در آمریکا به 100000 نفر متعجب نخواهد شد.